Bazy typu B2C - czyli, bazy typowo konsumenckie "na już" lub na "wyjątkowe zamówienie"

Posted on 04/07/2018 3:23pm

Każdy, kto tylko zakłada firmę wie, jak istotne bywa pozyskanie klientów - od tego tak naprawdę z każdym razem jest zależne cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.
podczas szkolenia
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


Aby ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takich jak kampanie telemarketingowe, kampanie zwane "e-mail marketingowymi", czy też kampanie typu SMS, MMS i IVR. Wbrew pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, albowiem aby "wprawić je w jakiś ruch", wystarczy tylko jedna rzecz, a więc baza rodzaju B2C. Co to jest no i jak tak naprawdę ma możliwość nam pomóc?


Wielu nie ma pojęcia, że wchodząc do sieci internetowej oraz korzystając z niej, nasze dane - nasz odsyłacz - bywają zbierane w bazy. Oczywiście słychać o tym w telewizji, czy radiu - mamy możliwość też spotkać na ten temat felieton, przyglądając sieć. Jednakże zwykle nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się jedynie do tego, że kiedy podajemy gdzieś informacje, to dane (strona) miejsce je utrzymuje - prawda jednak bywa trochę inna. Kiedy zgadzamy się na wykorzystanie naszych danych osobowych dla przykładu, kiedy zakładamy konta w jakimś sklepie internetowym, jesteśmy zmuszeni po zaznaczać pewne zgody - jedne są obowiązkowe, inne zaś nie, jednak te pierwsze od razu pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta rozumiejąc dobrze tekst. W rzeczywistości wyrażając zgodę na wykorzystanie danych, wiążemy się umową z konkretną firmą oraz jej partnerami - innymi słowy przesyłamy informacje dalej. W ten sposób tworzy się tak zwane bazy konsumenckie, a więc wspomniane B2C.
Takiego typu bazy są dość mocno ukierunkowane - możemy zakupić jakąś na konkretny temat od innych lub też zlecić utworzenie takiej firmie, która to się w tym zadaniu specjalizuje - dzięki temu pozyskamy informacje ludzi, których to interesuje konkretny rodzaj produktu czy też usługi.

Tags: sieci, klientów, dane, firmę