Co jesteśmy w stanie powiedzieć osobom, które w nadchodzącym tygodniu planują kupić szafkę na buty

Posted on 22/06/2018 3:29am

Szafki na buty są tym elementem wystroju wnętrza, który bywa najczęściej nabywany przez posiadaczy mieszkań w miastach i jednocześnie pomijany przez osoby mieszkające na wsiach. Ci pierwsi w miarę zużywania się jesiennych par szybko się ich pozbywają, a potem zakupują w sklepach nowe trampki. Natomiast ci drudzy o wiele rzadziej pozbywają się tego typu staroci, co możemy wytłumaczyć faktem, że w domach usytuowanych na wsiach zawsze znajdzie się trochę wolnej przestrzeni na jeszcze jedną parę starych butów, które notabene zawsze się przydają w trakcie sezonowych prac w ogrodzie. Morał jest następujący: na wsi par butów jest na tyle dużo, że trudno je pomieścić we wnętrzu jednego mebla.


szafka
Author: Skagerak
Source: Calvado.pl
Szafki na buty są gwarancją to, że w mieszkaniu panować będzie należyty ład, bo mieszkańcy będą odkładać nieczęsto wykorzystywane japonki na półki - tak wygląda idealistyczne podejście do sprawy, bo z wprowadzeniem ideałów, jak wiadomo zawsze były problemy - http://www.meble.pl/meble/szafki,meble-do-przedpokoju/ (http://www.meble.pl/meble/szafki,meble-do-przedpokoju/). Jeśli do tej pory w mieszkaniu nikt nie widział tego rodzaju szafki, to jeszcze na wstępie należy ustalić kilka żelaznych reguł, których respektowania winna doglądać kura domowa - to w końcu ona najczęściej sprząta, zatem później będzie mieć mniej pracy.

Na drodze porozumienia lokatorzy określają, po której stronie szafki będzie znajdować się ich obuwie, co w niedalekiej przyszłości znacząco ułatwi wyciąganie kolejnych par - szafki na obuwie (szafki na obuwie). A dodatkowo poszczególne czółenka warto układać obok siebie, to jest parami, bo w przeciwnym przypadku można wyjść z mieszkania w dwóch różnych butach.


szafka
Author: D Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com/photos/dnorman/64539890/sizes/l/
Tego typu zasad istnieje rzecz jasna o wiele więcej, ale skoncentrujmy się teraz na wyborze najlepszego dla danej rodziny modelu. Szafki na buty są zazwyczaj projektowane w identyczny sposób: z oddali swoim wyglądem przypominają małą komodę z szufladami. Jeśli jednak pociągniemy za uchwyt, to ze środka nie wysunie się żadna szufladka, tylko uchylna półka. Mniejsze modele szafek świetnie sprawdzą się w przedpokojach małych mieszkań, to jest np. tych w blokach. Z kolei w dużych domach wielorodzinnych, gdzie korytarze są równie pokaźnych rozmiarów. A niektórzy gospodarze decydują się na tańsze rozwiązania i zamiast solidnych sosnowych szafek nabywają regały w postaci metalowych stelaży.

Tags: dom, buty, szafka, stelaż